HABER Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu

6 Şub 2021
69
0
1
WhatsApp'ın kullanıcılarına dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı hızla artan Telegram, uygulamayı bir dizi yeni özellik entegre etmeye hazırlanıyor.

Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 1

Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın kullanıcılarına seçim hakkı tanımadığı, zorunlu güncelleme kararının yankıları sürüyor.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 2

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın bu kararı sonrası pek çok rakip uygulama kısa sürede milyonlarca yeni kullanıcıya ulaştı.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 3

O uygulamalardan birisi olan Telegram, WhatsApp kullanıcılarının bir hayli işine yarayacak özelliklere kavuşuyor.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 4

The Verge’de yer alan habere göre, iOS ve Android uygulamaları için yayınlanan Telegram 7.5.0 güncellemesi platforma bir dizi yenilik ekliyor.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 5

Aynı habere göre, bu güncelleme ile kullanıcılar otomatik silinen mesajlar özelliğine kavuşacak. Bu özellik ile kullanıcılara belirli bir sohbet için mesajların otomatik olarak silinmesini ayarlama seçeneği sunulacak.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 6

Kullanıcılar bu opsiyonu kullanırken 24 saat veya 7 gün arasında seçim yapabilecek ve zamanlayıcı ayarlandıktan sonra gönderilen tüm mesajlar herkes için otomatik olarak silinecek.
Telegram'dan yeni adım: Yeni özelliklerini duyurdu - 7

Telegram grupları ve kanalları için zamanlayıcı özelliğini yalnızca yöneticiler etkinleştirebilecek. Söz konusu özelliklerin önümüzdeki günlerde kullanıma girmesi bekleniyor.