MAKALE Opencart Google Analitik Kodu Ekleme Yöntemi?

6 Şub 2021
69
0
1
Opencart Gtag Kodu Ekleme

Opencart kullanıcıları için google analitik gtag kodu ekleme yöntemini anlatıyoruz.

E-Ticaret sitelerinizde en güncel, en kolay scriptlerden biri olan Opencart e-ticaret sistemlerinde Google Analytics Kodu Ekleme işlemi nasıl yapılır merak edenler için açıklama getirelim. Resimlerle de aşağıda gösterdiğimiz üzere Opencart’ a Google Analytics Kodu Ekleme nasıl olur sizlere hızlıca açıklayalım.

Opencart Google Analytics Kodu Nereye Eklenir?

Dünyada en güzel panel hizmeti veren altyapılardan biri olan Google Analytics, sitelerin çok güzel trafik akışını, sitedeki konuların ziyaretçi alma işlemlerini oranını ve ziyaretçilerimiz hakkında bilgiler vb. buna benzer bütün önemli bulguları bizlere en gerçek analizleri ile gösterebilmektedir.

Opencart’ a Google Analytics Kodu Nasıl Eklenir?

Opencart Sürüm 3 sürümündeki hedef için aşağıdaki resimlere bakabilirsiniz. Diğer sürümler ile de aynı işlemi yapabilirsiniz. Opencart sitemizin admin paneline gidelim. (www.sitemizinadı.com/admin/ gibi olacak.) Sonrasında ise sol menüden gideceğiz. Hemen yolunu yazalım.


Google Analitik Kodu EklemeEklentiler > Eklentiler > Eklenti Türü seçeneklerinden Analitic Araçları nı seçelim. Seçildikten sonra altta Google Analitik kısmından da sağ tarafda EYLEM butonuna tıklıyoruz. KALEM ikonu ile Düzenle butonuna da tıklayıp Google Analytics Kodunu ilgili yere yapıştırıyoruz ( CTRL+V ile yapıştırabilirsiniz.) Üst kısımdaki KAYDET butonuna da tıklayıp kaydediyoruz.


Google Analitik Kodu Nereye EklenirBütün işlem bu kadar hayırlı olsun