HABER Elon Musk şov yaptı, Dogecoin çöktü

Mod

30 Ocak 2021
26
0
1
Elon Musk şov yaptı, Dogecoin çöktü


ABD’nin artık ikonlaşmış televizyon programı Saturday Night Live‘a katılan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yatırımcılara geceyi hayal kırıklığı ile tamamlattı.
Elon Musk’ın programdan önce attığı tweetler ile Dogecoin ile ilgili konuşmasını bekleyen yatırımcılar için durum bu şekilde gelişmedi. Bunun üzerine de beklenen olay gerçekleşti.


‘Dogecoin dolandırıcılıktır’ sözüne Musk’tan yorum geldi
Elon Musk, Saturday Night Live’a katılmadan önce, Dogecoin yatırımcıları satış yaptı. Program yayına girdiğinde, kripto para birimi 73 sent civarındaydı.
Şovun açılış bölümünde Musk; ‘Saturday Night Live’a ev sahipliği yapmak bir onur. Bazen bir şeyi söyledikten sonra ‘bunu demek istiyorum’ demem gerekiyor” diye konuştu. Musk’a şovunda annesi Maye Musk eşlik etti. Musk’ın annesi şov sırasında “Anneler Günü hediyen umarım Dogecoin değildir” derken Musk “Evet, öyle” diye karşılık verdi.Programın Weekend Update bölümünde ise Elon Musk kripto paranın ne olduğunu izah eden bir finansçı rolünü oynadı. Musk’a ‘Dogecoin nedir?‘ sorusu yöneltildi. Bugüne kadar her açıklamasında kripto para birimini övüp yükselmesini sağlayan Musk, bu sefer şakayla karışık ‘Dogecoin dolandırıcılıktır‘ diyen program sunucusunun sözüne karşılık ‘Evet, bir dolandırıcılık’ dedi.
Elon Musk’ın şovu bittiğinde ise Dogecoin yüzde 29’luk düşüşle 51 sent seviyelerine indi.