DUYURU Battlefield 6 için ilk gösterim tarihi açıklandı

6 Şub 2021
69
0
1
Battlefield 6 için ilk gösterim tarihi açıklandı


Battlefield serisinin yeni oyunu için birçok iddia ortaya atıldı. Ortaya atılan iddialar arasında oyunun hangi zaman diliminde ve hangi ülkede geçeceği yer alıyor. Oyunun modern zamanlarda ve Japonya‘da geçeceği söylentiler arasında bulunuyor. Serinin hayranları da oyunun duyurulmasından dolayı heyecanlı. Özellikle Battlefield V‘ten sonra serinin hayranları Battlefield 6 için umutlular.


Battlefield 6 için ilk gösterim Haziran’da yapılacak
Oyunun resmi Twitter hesabı attığı bir Tweet ile Battlefield 6’nın ilk gösterim tarihini hayranlara duyurdu. Oyunun ilk gösterimi Haziran ayında gerçekleştirilecek. Ayrıca ilk gösterim için net bir tarih verilmedi. Battlefield resmi Twitter hesabı “Soon kelimesiyle kafiyeli kelimeler: Haziran Boom” Tweet’ini attı. Bu da bize Battlefield 6 için ilk gösterim tarihini vermiş oldu.


Oyunla ilgili kısa bir fragman ya da oynanış görüntüleri görebiliriz. EA 2019‘da, serinin yıllık döngüsünü kırarak 2020’de bir Battlefield oyunu çıkarmayacağını duyurdu ve EA bunun için bir neden de sunmadı. Ayrıca Battlefield 5, seri içerisinde az satan oyunlardan birisi.Sanırım EA bundan bir ders çıkarıp Battlefield 6 için biraz daha zaman harcamak istedi. Geliştirici DICE, Battlefield 6‘nın tamamen yeni nesil bir oyun olacağını daha önce belirtmişti. Oyun PlayStation 5 ve Xbox Series X için gelecek. DICE genel müdürü Oskar Gabrielson, Battlefield 6 üzerinde çalışan ekibin seri tarihindeki en büyük ekip olduğunu belirtti.