Anahtar Teslim İnşaat Sözleşmesi Maliyeti

13 Eki 2021
21
0
1
Anahtar Teslim İnşaat Sözleşmesi Maliyeti

Anahtar Teslim İnşaat Sözleşmesi Maliyeti üzerinde farklı fiyat değerlerinin oluşmasında yapıda kullanılan çimento, agrega ve kumun teknik özellikleri de büyük bir etki gösterirken ayrıca yapıda kullanılan demir donatı miktarı ve inşa edilecek evin metrekaresi de maliyeti değiştiren unsurlar arasında yer almaktadır. Yapılan her yeni inşaat sürecinde malzeme fiyatlarında olan değişikliklere eşlik eden işgücü maliyetleri nedeniyle yapıların değerleri birbirinden farklılık göstermektedir. Anahtar teslim projelerde maliyet hesabı, yapının sahip olması planlanan m2 ölçüsü baz alınarak gerçekleştirilirken yapının sahip olacağı oda sayısı da bu maliyetin belirlenmesinde kıstas alınan ölçülerden bir diğeridir.

Günümüzde müstakil evler üzerine olan ilginin yoğun bir şekilde artması ile piyasada pek çok Anahtar Teslim İnşaat Firmaları yer almaya başlamıştır. Ancak her firma aynı profesyonellikte hizmet sunmayarak bazı firmalarda bu süreçte kişilerin mağdur olmalarına neden olabilmektedir.

Anahtar teslim inşaat sektöründe hizmet veren firmaların gerekli eğitimleri tamamlamış, alanında bilgi ve birikim sahibi, işe hakim kişilerden oluşması gerekmektedir. Ayrıca firmaların gerek malzeme gerekse de Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği kurallarına uygun projeler hazırlayabilmesi ve bu projeleri eksiksiz şekilde hayata geçirebilmeleri de son derece önemlidir. Anahtar teslim inşaat yaptırmak isteyen kişilerinde bu süreçte firmaları çok iyi şekilde araştırmaları ve yapılan sözleşmelerin aşama aşama doğru uygulandığından emin olmaları gerekmektedir.